Co je Nesladkář?

Je to tvořivý adventní kalendář (nebo odpočítávadlo) bez sladkostí a dárečků. Je složený z leporela a nástěnného kalendáře a je pro děti už od 2 let. Pokud si také s dětmi chcete užívat společný čas a tvořit, je tady přesně pro vás. Místo čokoládky každé ráno se něco dozvíte, užijete si úkoly a posunete se blíž k dotvoření celého leporela.

Nesladkář je papírový kamarád všech dětí. S ním zažijí spoustu nových věcí, naučí se něco o vánočních tradicích, Adventu a také, jak to chodí na farmě nebo v lese. S tímto kalendářem se rodiče nemusí obávat špatných návyků a denního přídělu sladkostí. Jde to i jinak.

Nesladkář byl vytvořen maminkou pro všechny ostatní maminky, které chtějí své děti naučit, že život může být sladký i bez cukru. To vše z lásky k dětem.

Adventní kalendář můžete použít kterýkoliv rok. Po jeho vyplnění si s ním děti mohou dál hrát.

Pokud máte více dětí, je vhodnější, aby měl každý svůj výtisk. Do leporela se totiž doplňuje podle toho, co vyšlo v úkolu v kalendáři a každý má pak svůj originální kousek.

 


Proč Nesladkář?

Rok co rok se v období před Vánocemi na pultech marketů vrší čokoládové adventní kalendáře. Navíc je všude k dostání spoustu cukroví, proč tedy dětem ještě „přilepšovat“? Mlsat se dá i bez cukru. Mlsat může dítě i očima, přítomností a duchem. Pro dítě je běžně koupená sladkost pouhý kus potravy v ozdobném papíru. Naučte jej vychutnat si život i jinak. Bylo by hezké už od malička děti vést, že vánoční čas lze strávit i lépe. Pořízením Nesladkáře jim upravíte hodnoty, vštípíte jim zdravé návyky, zvyky, tradice. A navíc, společně smysluplně strávený čas, upevní vztah mezi vámi. Tento adventní kalendář totiž vyžaduje vaši spolupráci. Dvacet minut denně přinese spokojenost do vaší rodiny.

Čekání se dá prožít mnohými způsoby. Nesladkář vás povede den za dnem. Na každý den na vás bude čekat jeden úkol. Nejde o nic těžkého. Na konci tak bude původní černobílé leporelo celé barevné a doplněné vašimi vlastními výtvory. Zbude vám tak materiál, který můžete využít po celý zbytek roku. Fantazii se meze nekladou.

 


Pořízením nesladkého adventního kalendáře Nesladkář tak získáte:

  • Krásně využitý předvánoční čas
  • Společné chvilky v domácím prostředí
  • Nenásilnou formou vysvětlení tradic a zvyků i těm nejmenším
  • Posílení fantazie a kreativity při plnění úkolů
  • Méně denního přídělu cukru, sladkostí
  • Lepší vztahy v rodině
  • Kvalitní odpočet (do Vánoc nebo jiných událostí)
  • Ekologický produkt
  • Zlepšení přehledu o čase – den, svátek, kalendář
  • Poznání běhu farmy, betlému nebo života v lese

 

Nesladkář je nová možnost, jak zpříjemnit dětem čekání.

 

A jak Nesladkář vypadá?

Adventní Nesladkář obsahuje dvě části – nástěnný kalendář a leporelo, které se vzájemně doplňují.

Kalendář

Na jedné straně nástěnného kalendáře je odpočítávání dnů. Každý den si zapíšete, kdo má dnes svátek a co vás čeká. Na druhé straně listu vás čeká téma dne. Na to téma je v kalendáři Nesladkáři čtení, úkol a tvoření (stříhání a lepení, vybarvování nebo kreslení, můžete si vybrat). Potom tam jsou strany s řešením, případně dalšími věcmi (závisí to na druhu Nesladkáře).

Leporelo

Úkoly a tvoření se už dělají v druhé části Nesladkáře, v leporelu. Leporelo má 4 listy. Na jedné straně je zatím nedotvořený černobílý obrázek (farmy, lesa nebo betlému). Na druhé jsou další zajímavé věci. Leporelo je takový pracovní list.

 

Můžete si koupit variantu adventního kalendáře nebo celoročního odpočítávadla. (Tu můžete použít kdykoliv během roku k odpočítávání jakékoliv události). Více najdete ve článku Adventní kalendář nebo celoroční odpočítávadlo?.


Líbí se Vám Nesladkář?

Kupte si ho!Nebo si přečtěte více ve článcích a prohlédněte více fotek Nesladkáře farma, Nesladkáře les či Nesladkáře betlém