Jak s Nesladkářem pracovat

Nesladkář je oproti klasickému adventnímu kalendáři jiný. Proto přidávám návod, jak s Nesladkářem pracovat. Ten má totiž dvě části, kalendář a leporelo.

Pro práci s Nesladkářem si určitě připravte pastelky. Pokud nebudete chtít kreslit, ale jen vybarvovat, připravte si navíc ještě lepidlo a nůžky. Hodit se vám bude i propiska nebo pero.

Kalendář

Kalendář pověste na zeď. Každý den vás čeká úkol. Nejprve doplňte, kdo má dnes svátek, kolik dní zbývá do Štědrého dne a co Tě dnes čeká. Potom otočte a na druhé straně si čtěte a plňte úkol.

Výstupem úkolu je nakreslení zvířete nebo dalších věcí na farmu na leporelu. Vše je nakreslené i pod úkolem, takže to můžete jen obkreslit nebo vystřihnout a na farmu nalepit. Potom můžete ještě vybarvovat.

Leporelo

Leporelo uložte někam do šuplíku nebo do knihovny a každý den ho vyndejte a splňte na něm požadovaný úkol. Část, které se týkal úkol, vybarvěte, ať máte na Štědrý den celou farmu hotovou a barevou.

Na leporelu je i návod na nakreslení psa, kočky a slepice, takže se to podle toho můžete naučit. Také tam je strana na vyplnění údajů o farmářovi – o Vás.

Práci s Nesladkářem si užívejte. Užívejte si společný čas s dětmi, společné čtení a objevování. Užívejte si tvoření farmy. Zažijte společně neopakovatelnou předvánoční atmosféru.


Pokud chcete vědět více, přečtěte si články, přejděte na hlavní stranu nebo si prohlédněte fotky a videa Nesladkáře.