Originální adventní kalendáře aneb ať má čekání smysl

Za týden začíná advent a to znamená jediné – adventní kalendář. Zapomeňte letos na kupované kalendáře plné sladkostí a vyrobte si vlastní. Nechte se inspirovat mými tipy a užijte si předvánoční čas naplno.

Použijte to, co už máte doma

Asi nejznámější podomácku vyrobenou variantou je adventní kalendář z ruliček od toaletního papíru. Ruličky můžete vyskládat do různých tvarů, nabarvit je, ozdobit a nakonec naplnit úkoly nebo malými dárečky.

Krabičky od zápalek přináší domovu teplo a světlo, ale také mohou být skvělým stavebním materiálem pro adventní kalendář. Můžete si z nich vytvořit 24 šuplíčků, do kterých vložíte maličkosti nebo záludné úkoly. Inspirujte se adventními úkoly z webu proevinku.cz. Mezi aktivitami najdete například: nauč se básničku pro Mikuláše, pověs jmelí, obstarej kapra a pomoz rodičům s vánočním úklidem.

Máte doma nafukovací balonky? I z nich totiž vyrobíte netradiční adventní kalendář. Napište na lísteček úkol nebo vzkaz a vložte ho do nenafouknutého balonku. Ten pak nafoukněte a očíslujte. Balonky můžete ozdobit třpytkami, stuhami nebo fixkami. Fantazii se meze nekladou. A nezapomeňte dát kalendáři tvar. Vyskládejte balonky například do tvaru stromečku.

Adventní kalendář punčošky a pytlíčky

Kde najdu další inspiraci?

Dnešní digitální doba je skvělá v tom, že se lidé navzájem inspirují. Přidejte se do tvořivých Facebookových skupin (moje oblíbené: KREATIVNÍ TVOŘENÍ S DĚTMI, Hry, tvoření a zábava pro děti, Milujeme Vánoce po celý rok 🎅 🎄 🌟) a čerpejte nápady od ostatních maminek, babiček, dcerušek a tetiček (občas tam narazíte i na kreativní tatínky).

Jestli neznáte sociální síť Pinterest, tak zbystřete, protože se stane vaší malou závislostí. Najdete tam tipy, návody nebo DIY na cokoliv si vzpomenete (od zahrady přes tvoření až po tipy na vánoční dárky). Do vyhledávání stačí napsat ‚adventní kalendář‘‘ nebo ‚‚advent calendar‘‘. Věřím, že vás to nadchne a vyrobíte se svými dětmi (nebo pro ně) ten nejkrásnější kalendář. Váš kalendář.Adventní kalendář - diy pytlíčky.

Nemáte na tvoření čas?

Naštěstí trh nabízí zajímavé adventní kalendáře, které jsou ideální volbou pro ty, kteří svým dětem nechtějí přilepšovat čokoládičkami a zároveň chtějí, aby se dítě něco naučilo nebo dozvědělo.

  1. Nesladkář – adventní kalendář bez cukru
  2. Mini Adventní Kalendář zdarma
  3. Adventní kalendář s knížečkami
  4. Adventní kalendář Ovocňák

Doufám, že vás dnešní článek inspiroval a už se těším až mi pošlete své výtvory na email: info@nesladkar.cz nebo na zeď stránky Nesladkář.

Přeji vám krásné prožití adventu,

Lucie 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *